Applications
Core maximum O.D. - 4.5x3.2mm
Feature
Specification
| Indexing drives (with servo motor) | 8 index station |
|---|---|
| Inductor diameter (max.) | 4.5x3.2mm (Please contact us for more than the usage range) |
| Controller | PLC 9-axis control |
| Storage | Memory card |
| Power supply | 1Φ 220Vac |
| Rated frequency | 50 ~ 60Hz ±1% |
| Power consumption | 6.0KW |
| Air pressure demand | 0.4 ~ 0.6Mpa |
| Machine dimensions | 1200(L) x 1200(W) x 2000(H)mm |
| Machine weight | 850kg ±10 |
Optional Item
CE certification
Safety cover











18122969362